Home / Actueel / Nieuws

NGFG bestuur neemt de naar het Nederlands vertaalde norm ISO-27701 in ontvangst

Geplaatst op 27-11-2019  -  Categorie: Archief

nen-norm-in-ontvangst-genomen-26-11-2019-1-500x340

26 November nam het bestuur van het NGFG de naar het Nederlands vertaalde norm ISO-27701 in ontvangst tijdens het NEN congres te Rotterdam.

Regelmatig komen onze leden met dilemma’s die er niet om liegen. Ze worstelen o.a. met de kruisbestuiving tussen technisch en organisatorische maatregelen.

Procesmatig vindt het al een beetje zijn weg, maar de kloof tussen IT (techniek) en Juridische Zaken (juridisch kader) aan de ene kant en het opstellen en implementeren van processen van bedrijfsvoering aan de andere kant, geeft regelmatig spanning binnen organisaties en haar stakeholders.

Veel van onze leden hebben behoefte aan richting en frameworks waarlangs FG’s hun organisaties kunnen toetsen. Dus elk normenkader, handreiking of guideline die door wetgever, beroepsvereniging of erkende belangenvereniging wordt gepubliceerd, helpt FG’s hun werk nog beter te kunnen uitvoeren. Met de introductie van de ISO-27701 is dit weer een stapje dichterbij.

Volgende week tijdens ons ledenevent op 4 dec komt de NEN dit verder toelichten voor onze FG’s.