Mijn naam is Sylvia Meinders en ik ben de FG van Gemeente Enschede. Een erg leuke stad om voor te werken, waar veel gebeurt en een stad die dit jaar ook nog eens haar 700-jarig jubileum viert. Omdat ik veel waarde hecht aan een netwerk ben ik te vinden in meerdere NGFG commissies: in de commissie Wgs, in de commissie kleinere Gemeenten (ik ben namelijk ook FG voor de Gemeente Losser) en ik ben voorzitter en medeoprichter van de commissie grotere Gemeenten. Periodiek organiseert het NGFG ook contactmomenten om met de voorzitters van alle commissies te kijken naar waar we kunnen samenwerken. Erg waardevolle momenten zijn dat. De laatste keer was dat in Amersfoort waar we bij ‘de overburen’ een ‘benen op tafel sessie’ hadden.
Ik ben erg blij met deze commissies want behalve een netwerk biedt het je ook een mogelijkheid om te sparren met collega’s (ijzer scherpt ijzer), samen op te trekken ten aanzien van gezamenlijke onderwerpen of issues, en sta je samen sterker richting de grotere organisaties zoals brancheorganisaties of de AP.
Een onderwerp waar we in de commissie Gemeenten met elkaar bij stilstaan is: ‘hoe beoordeel je als FG een DPIA; hoe schrijf je hierbij een advies? Dit punt staat geagendeerd voor onze volgende fysieke vergadering op 11 september in jubilerend Enschede. Ik denk dat dit een onderwerp is die andere commissies en leden van het NGFG die geen lid zijn van een commissie wellicht ook interessant vinden en wat aan hebben.
Er zijn talloze formats en handleidingen die helpen bij het uitvoeren van een DPIA, maar er is opvallend weinig informatie beschikbaar over hoe wij als FG’s DPIA’s moeten beoordelen en hoe ons advies eruit zou moeten zien. Er zijn uiteenlopende werkwijzen, onderbuikgevoel kan een rol spelen en daarnaast moet je als FG altijd onafhankelijk en objectief blijven, ook wanneer het advies niet is wat de organisatie graag zou willen horen.
In de praktijk merk ik dat dit leidt tot uiteenlopende interpretaties en adviezen. Dat is niet alleen inefficiënt, maar kan ook leiden tot inconsistentie in de bescherming van persoonsgegevens binnen en tussen organisaties. Daarom gaan wij als commissieleden van de commissie grotere Gemeenten met elkaar in gesprek over of en zo ja, hoe we een praktisch en toepasbaar kader of beoordelingsframework kunnen ontwikkelen. Een raamwerk dat ons helpt om:
Hebben jullie/heeft iemand al een:
Neem dan contact met me op via mijn contactgegevens op de site in de sectie ‘leden zoeken leden’, via LinkedIn of via bgf.[antispam].@enschede.nl. Wil je meedenken, bijdragen of gewoon op de hoogte blijven van de voortgang? Laat het me weten! Samen kunnen we zorgen voor meer houvast en kwaliteit in onze functie van FG.